Blokada alkoholowa najczęstsze pytania

Blokady alkoholowe powinny być montowane jedynie przez wykwalifikowanych elektryków samochodowych posiadających odpowiednie uprawnienia i przeszkolenie. Tylko wtedy masz pewność, że blokada jest odpowiednio zamontowana i spełnia wszystkie wymogi norm.

Przestrzeganie procedury instalacji blokady alkoholowej jest istotne z punktu widzenia spełnienia wymogów narzuconych na kierującego przez ustawodawcę.

Jeżeli prawo jazdy zostało zatrzymane na okres powyżej roku  –  to tak

Urządzenie wymusza wykonanie pomiaru, jeżeli od momentu wyłączenia silnika minęło ponad 30 minut.

Blokada alkoholowa jest urządzeniem kompatybilnym z każdym rodzajem pojazdów

  Warunki gwarancji warto skonsultować z producentem auta.

Tak, przeprowadza je każda Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów/ Koszt badania wynosi 50 zł.

Blokadę alkoholową AF-i1 możemy zamontować u naszych autoryzowanych partnerów serwisowych.

Koszt montażu  to wydatek rzędu pomiędzy 300 zł a 600 zł brutto. Ceny montażu uzależnione są od modelu samochodu w jakim urządzenie ma zostać zainstalowane. W celu uzgodnienia szczegółów zapraszamy do kontaktu bezpośredniego z najbliższym autoryzowanym warsztatem.

Nie, blokada nie ingeruje w system, gdy silnik został już uruchomiony.

Tak, blokady alkoholowe należy poddawać okresowej kalibracji, co 12 miesięcy. Dokument potwierdzający kalibracje- Świadectwo kalibracji należy przedstawić podczas kontroli Policji.

Aby blokada alkoholowa spełniała wymagania ustawy, należy zadbać o jej odpowiednią kalibrację. Wykonujemy ją co 12 miesięcy. Pierwszą przed montażem urządzenia. Po niej kierowca dostaje dokument potwierdzający badanie, który musi wozić ze sobą. Jeśli kierowca objęty nakazem jazdy autem z blokadą wsiądzie do samochodu bez zamontowanego urządzenia i złapie go na tym drogówka, straci prawo jazdy na rok. Po tym czasie trzyletni obowiązek jazdy z blokadą rozpocznie się od nowa.

Tak , można zamontować w każdym pojeździe, posiadającym rozrusznik.

Nasza oferta jest elastyczna i dzięki temu idealnie dopasowana do potrzeb różnych klientów. Proponujemy zarówno sprzedaż, jak i wynajem blokad alkoholowych. Uwaga: wynajem blokady dotyczy produktu AlcoForce AF-i1, który spełnia wymogi prawa dotyczące montażu blokad alkoholowych w następstwie wyroku sądu.

Jest to urządzenie zapobiegające prowadzeniu pojazdów przez osoby będące pod wpływem alkoholu.

Urządzenie nie pozwoli uruchomić silnika dopóki kierowca nie poda analizie próbki powierza na zawartość alkoholu. Jeżeli próbka będzie bez alkoholu będzie można uruchomić silnik.

Nie. Urządzenie jest wyposażone w szereg czujników mierzące siłę, temperaturę i wilgotność podawanej próbki.

W samochodzie prywatnym – „profilaktycznie” mamy pewność, że sami lub najbliżsi nie uruchomimy silnika mając jeszcze alkohol w wydychanym powietrzu; w pojazdach firmowych; po nowelizacji przepisów pozwala odzyskać prawo jazdy osobom, które straciły prawo jazdy za jazdę pod wpływem alkoholu.

Blokada uniemożliwia uruchomienie pojazdu przy stężeniu alkoholu w wydychanym powietrzu, przekraczającym dozwolone polskim prawem limity bez względu na drogę przyjęcia alkoholu do organizmu.

Gotowość do pracy:

  • 5s (powyżej 20°C)
  • 30s (w temp. 0°C)
  • 90s (w temp. -20°C)
  • Szeroki zakres temperatur pracy od -45°C do 85°C gwarantuje, iż urządzenie działa prawidłowo i niezawodnie w każdych warunkach otoczenia.

Nie ma na rynku urządzenia, które spełnia normy EN, dlatego nie posiadamy w ofercie takiej opcji. 

Blokada alkoholowa - regulacje prawne

Oferowane przez nas blokady alkoholowe: Interlock 7000 oraz AlcoForce AF-i1 spełniają wymagania określone przez ustawodawcę: PN-EN50436-1, PN-EN50436-2

O zwrot uprawnień do kierowania będzie się mógł ubiegać kierowca, który stracił prawo jazdy i upłynęła już połowa orzeczonego wobec niego zakazu prowadzenia pojazdów. Kierowca, któremu odebrano uprawnienia dożywotnio, będzie mógł się starać o to po upływie co najmniej 10 lat.

Nie ma na rynku urządzenia, które spełnia normy EN i dlatego nie posiadamy w ofercie takiej opcji

Jeżeli prawo jazdy zostało zatrzymane na okres powyżej roku  –  to tak