Testy trzeźwości online i stacjonarnie

You are currently viewing Testy trzeźwości online i stacjonarnie

Coraz lepiej rozwijająca się technologia spowodowała, że doszliśmy do momentu, kiedy powszechny staje się test na trzeźwość online. Na rynku dostępne są jednorazowe alkomaty oraz wielokrotnego użytku, które są najbardziej miarodajne. W tym artykule przedstawimy, na jakiej zasadzie działają testy trzeźwości online i dlaczego lepiej zmierzyć stan trzeźwości alkomatem fizycznie. Testy online ciekawe rozwiązanie, ale czy skuteczne? Przekonajmy się.

Spis treści

Wirtualny alkomat czy tradycyjny

Czym jest test trzeźwości online? To prosty skrypt mający na celu wskazać w przybliżeniu wartość w celach informacyjnych czy Twój stan trzeźwości pozwoli Ci ruszyć w trasę. W nowoczesnych czasach doczekaliśmy się rozwiązań dostępnych w Internecie.

W specjalnie przygotowanych formularzach na różnych stronach internetowych można wykonać, test na trzeźwość deklarując, w jakiej ilości spożyłeś alkohol oraz jakiego rodzaju był to alkohol. W formularzu musisz podać takie wartości jak waga pijącego i czas, który upłynął od chwili zakończenia spożywania alkoholu. Płeć też ma duży wpływ na pomiar, bo organizm kobiety inaczej trawi alkohol niż mężczyzna. Dodatkową informacją, którą należy podać to czy alkohol był spożywany przed posiłkiem, czy po zjedzeniu posiłku. Po podaniu niezbędnych informacji algorytm przeliczy i określi czy jesteś w stanie prowadzić pojazd mechaniczny. Taki test trzeźwości mniej więcej określi stan po spożyciu, lecz czy wynik jest wiarygodny? Nie masz tej pewności.

Alkomaty to bardzo dokładne i czułe urządzenia, których wynik jest zmierzony na zasadzie wdmuchanego powietrza i przeliczeniu promili w wydychanym powietrzu. Co powoduje dokładny wynik i pewność, że możesz jechać w podróż swoim samochodem lub pojazdem służbowym.

Testy na trzeźwość online to z pozoru wygodne narzędzie, którym zadaniem jest określić Twoja gotowość do jazdy, należy jednak pamiętać, że podany wynik powinien być traktowany jako wskazówka i może się różnić, gdy zmierzysz się profesjonalnym alkomatem.

Test trzeźwości online

Dlaczego warto kupić test trzeźwości i wykonać go fizycznie?

Imieniny cioci, urodziny osoby z najbliższej rodziny i już mamy gotową okazję do wyluzowania z napojem alkoholowym. Czasami zdarzają się sytuacje, kiedy za duża dawka dobrego humoru wraz z przypływem pozytywnych emocji może wpłynąć na decyzję o prowadzeniu auta. W takich sytuacjach dobrze jest poskromić energię osoby po spożyciu i pokazać jej stan upojenia wykonując test na trzeźwość.

Alkomat dobrej jakości wcale nie musi być drogi, nie zniechęcaj się do podjęcia decyzji o zakupie urządzenia. Test na trzeźwość może uratować Ci prawo jazdy. Takim urządzeniem do pomiaru możesz się testować wiele razy, należy jednak pamiętać o prawidłowej kalibracji i przeglądzie technicznym alkomatu, jak zaleca producent.

Ile kosztują dobre alkomaty?

Dobrej jakości alkomat z sensorem półprzewodnikowym trzeba zapłacić około 100 zł – 300 zł, droższe z czujnikiem elektrochemicznym od 200 zł – 1000 zł. Wysoce precyzyjne alkomaty, przekraczają zazwyczaj 1500 zł. Koszt zakupu porządnego alkomatu, obecnie jest równoważny z zatankowaniem auta do pełna, chroni Cię przed podjęciem błędnej decyzji, która może doprowadzić do utraty uprawnień i sprawą w sądzie.

Teraz warto zadać sobie pytanie, czy ryzykować badając się testem na trzeźwość online, czy sprawdzeniem się jednorazowym testem na trzeźwość lub alkomatem. Badając się, będziesz miał pewność, że nie skrzywdzisz innych uczestników ruchu drogowego oraz samego siebie.