Dla kogo blokada alkoholowa?

You are currently viewing Dla kogo blokada alkoholowa?

ZALETY KORZYSTANIA  Z BLOKAD ALKOHOLOWYCH

Blokada alkoholowa zapewnia niezawodną ochronę kierowców, pasażerów i towarów przed zagrożeniami związanymi z prowadzeniem po spożyciu alkoholu

Nowe przepisy prawa o ruchu drogowym pozwala odzyskać prawo jazdy osobom, które po połowie okresu kary zamontują blokadę alkoholową w swoim pojeździe.

Posiadając blokadę w samochodzie swoim lub najbliższych mamy pewność, że nie dojdzie do prowadzenia pojazdu, przez osoby nietrzeźwe lub posiadające resztki alkoholu we krwi ,często nie świadome zaistniałego ryzyka

Wyposażanie pojazdów flotowych w blokady alkoholowe jest coraz częściej  spotykanym rozwiązaniem. Posiadanie takiej blokady w swoich samochodach  jest standardem w krajach skandynawskich  przy przewozie  dzieci lub materiałów  wybuchowych.

DLA KOGO?

ODZYSKANIE PRAWA JAZDY

Nowelizacja przepisów prawa o ruchu drogowym pozwala odzyskać prawo jazdy kierowcy, który zamontują blokadę alkoholową w pojeździe. Osoba z zakazem może wnioskować  o warunkowe zezwolenie na prowadzenie samochodu posiadającego  blokadę alkoholową po upływie połowy orzeczonego czasu zakazu lub po dziesięciu latach, jeśli orzeczono dożywotni zakaz prowadzenia.

PREWENCYJNIE – DBAMY O NAJBLIŻSZYCH

Rozwiązania antyalkoholowe znakomicie sprawdzają się w przypadku zastosowań prewencyjnych. Montując blokadę w samochodzie swoim lub najbliższych zapobiegamy prowadzenia pojazdu, gdy kierowca jest  nieświadomy wciąż obecnej zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu.Urządzenie można umieścić dowolnym miejscu np. schowku lub podłokietniku, aby nie było ona widoczne.

DLA PRACOWNIKÓW W FIRMIE

Coraz więcej polskich firm wyposaża pojazdy flotowe w blokady alkoholowe.  Obecność takiej blokady jest standardem w krajach skandynawskich w pojazdach przewożących dzieci lub materiały niebezpieczne.

Z blokady alkoholowej korzystają firmy, którym zależy na bezpiecznym i zgodnym z prawem prowadzeniu pojazdów przez zatrudnionych kierowców. Dzięki takiemu rozwiązaniu,  możemy zapobiec prowadzenia pojazdu przez osoby nietrzeźwe, co pozwala na bezpieczną jazdę i zapobiega powstawaniu wypadków drogowych. 

Blokad alkoholowych powinny używać:

  • firmy posiadając pojazdy ciężarowe często zajmujące się transportem,
  • floty zajmujące się udostępnianiem transportu publicznego,
  • firmy zajmujące się transportem produktów niebezpiecznych, łatwopalnych  dla których jest to cechą priorytetową,
  • wypożyczalnie aut, czy posiadacze auta zastępczych.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on google

Dodaj komentarz