Czy blokada alkoholowa jest mi potrzebna?

You are currently viewing Czy blokada alkoholowa jest mi potrzebna?

Nurtuje cię pytanie, dla kogo jest blokada alkoholowa? Dobrze trafiłeś, wytłumaczymy ci po co ją właściwie zakładać i jakie są tego korzyści. Opowiemy ci gdzie może się przydać i na jakich płaszczyznach je stosować – w firmie czy może prywatnie? Czytaj dalej nasz artykuł…

Spis treści

Zalety korzystania z blokad alkoholowych

Blokada alkoholowa zapewnia niezawodną ochronę kierowców, pasażerów i towarów przed zagrożeniami związanymi z prowadzeniem po spożyciu alkoholu

Nowe przepisy prawa o ruchu drogowym pozwala odzyskać prawo jazdy osobom, które po połowie okresu kary zamontują blokadę alkoholową w swoim pojeździe.

Posiadając blokadę w samochodzie swoim lub najbliższych mamy pewność, że nie dojdzie do prowadzenia pojazdu, przez osoby nietrzeźwe lub posiadające resztki alkoholu we krwi ,często nie świadome zaistniałego ryzyka.

Wyposażanie pojazdów flotowych w blokady alkoholowe jest coraz częściej  spotykanym rozwiązaniem. Posiadanie takiej blokady w swoich samochodach  jest standardem w krajach skandynawskich  przy przewozie  dzieci lub materiałów  wybuchowych.

Dla kogo jest to urządzenie

Nowelizacja przepisów prawa o ruchu drogowym pozwala odzyskać prawo jazdy kierowcy, który zamontują blokadę alkoholową w pojeździe. Osoba z zakazem może wnioskować  o warunkowe zezwolenie na prowadzenie samochodu posiadającego  blokadę alkoholową po upływie połowy orzeczonego czasu zakazu lub po dziesięciu latach, jeśli orzeczono dożywotni zakaz prowadzenia.

Prewencyjnie dbamy o najbliższych

Rozwiązania antyalkoholowe znakomicie sprawdzają się w przypadku zastosowań prewencyjnych. Montując blokadę w samochodzie swoim lub najbliższych zapobiegamy prowadzenia pojazdu, gdy kierowca jest  nieświadomy wciąż obecnej zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Urządzenie można umieścić dowolnym miejscu np. schowku lub podłokietniku, aby nie było ona widoczne.

Blokada alkoholowa w firmie

Coraz więcej polskich firm wyposaża pojazdy flotowe w blokady alkoholowe.  Obecność takiej blokady jest standardem w krajach skandynawskich w pojazdach przewożących dzieci lub materiały niebezpieczne.

Z blokady alkoholowej korzystają firmy, którym zależy na bezpiecznym i zgodnym z prawem prowadzeniu pojazdów przez zatrudnionych kierowców. Dzięki takiemu rozwiązaniu,  możemy zapobiec prowadzenia pojazdu przez osoby nietrzeźwe, co pozwala na bezpieczną jazdę i zapobiega powstawaniu wypadków drogowych. 

Blokad alkoholowych powinny używać:

  • firmy posiadając pojazdy ciężarowe często zajmujące się transportem,
  • floty zajmujące się udostępnianiem transportu publicznego,
  • firmy zajmujące się transportem produktów niebezpiecznych, łatwopalnych dla których jest to cechą priorytetową,
  • wypożyczalnie aut, czy posiadacze auta zastępczych.

Ten post ma jeden komentarz

Dodaj komentarz