Ile kosztuje kalibracja alkomatu i blokady alkoholowej

You are currently viewing Ile kosztuje kalibracja alkomatu i blokady alkoholowej

Dzięki rozwojowi technologii możemy korzystać z urządzeń, które pomogą nam zadecydować o możliwości kierowania samochodem. Kupując alkomat na własny użytek, stajemy się rozsądni i szanujemy życie własne i innych ludzi na drodze. Na rynku dostępnych jest wiele alkomatów i blokad alkoholowych. W tym artykule dowiesz się, ile kosztuje kalibracja tych urządzeń

Spis treści

 Jaki alkomat i blokadę wybrać?

Czym jest alkomat? To urządzenie mające na celu wskazać ilość alkoholu w wydychanym powietrzu w celach informacyjnych lub określeniu kiedy możemy prowadzić samochód. Alkomaty są bardzo dokładne i działają na sensorach, których wynik jest mierzony na zasadzie wdmuchanego powietrza i przeliczeniu promili w wydychanym powietrzu. Co powoduje dokładny wynik i pewność, że możesz jechać w podróż swoim samochodem lub pojazdem służbowym. 

Decyzja o wyborze odpowiedniego alkomatu może być trudna, bo musisz wziąć pod uwagę jego koszt i późniejszą konserwację.

Blokada alkoholowa, to nie to samo. Co prawda, konstrukcja i zasada działania jest bardzo podobna. Zasadniczą różnicą jest dodatkowa funkcja tego pierwszego, jaką jest blokowanie zapłonu silnika pojazdu przy wdmuchiwaniu „nietrzeźwego” powietrza do urządzenia. Jeżeli badany kierowca nie ma w sobie procentów, wtedy samochód bez problemu odpali. 

Przed pozyskaniem urządzenia warto szczególnie się zastanowić, ile kosztuje kalibracja takiej blokady alkoholowej lub też alkomatu. Ponieważ jest to regularny koszt, bez którego się nie obejdzie.

Dlaczego warto korzystać z urządzeń?

Okazji w roku jest wiele i już mamy gotową okazję do zabawy z napojem alkoholowym. Wiele razy zdarzają się sytuacje, kiedy zbyt obfita dawka alkoholu wraz z przypływem dobrego humoru może wpłynąć na decyzję o prowadzeniu auta. W takich sytuacjach dobrze jest zachować zdrowy rozsądek i poskromić energię po spożyciu alkoholu i sprawdzić swój stan wykonując test na trzeźwość, alkomat osobisty to najprostsza i najskuteczniejsza metoda na podjęcie trafnej decyzji o prowadzeniu pojazdu.

Blokada alkoholowa, to urządzenie, które  ma nam pomóc, kiedy już wypiliśmy alkohol, wsiedliśmy do samochodu i złapała nas Policja. Wtedy przy wyroku na odebrane prawo jazdy, możemy ubiegać się o jego warunkowe przywrócenie przy podłączonym omawianym urządzeniu. 

Ile kosztuje kalibracja alkoholu - dowiedz się w naszym artykule

Ile kosztuje kalibracja blokady alkoholowej?

Kalibracja blokady alkoholowej i alkomatu jest tak samo ważna jak zmiana oleju w silniku, zapewne zastanawiasz się dlaczego. Każde urządzenie pomiarowe wymaga takiego zabiegu, ze względu na dokładny pomiar. Wpływ na to może mieć zbyt duża ilość pomiarów, jaka przewiduje producent lub złe przechowywanie alkomatu. Cena kalibracji jest uzależniona od modelu alkomatu, jeden może wymagać bardziej szczegółowej kalibracji drugi mniej, Ile kosztuje kalibracja alkomatu? To koszt od 59 zł do 149 zł w zależności od modelu alkomatu, jaki posiadasz. Jak widzisz, nie jest to duży koszt, a pozwoli utrzymać Twoje urządzenie w doskonałej kondycji.

Cena kalibracji blokady alkoholowej, jest często znacznie inna. Wynika to z faktu, że mimo dużych podobieństw  – jest to znacznie bardziej skomplikowane urządzenie względem alkomatu. Wynosi ona zazwyczaj około 219zł

Teraz warto zadać sobie pytanie, czy ryzykować i korzystać z urządzenia bez kalibracji lub teraz jak już wiesz ile, kosztuje kalibracja alkomatu i ile kosztuje kalibracja blokady alkoholowej wykonać taki zabieg w odpowiednich miejscach i przez odpowiednich specjalistów oraz zachować swoje uprawnienia na długo. Badając się, będziesz miał pewność, że nie skrzywdzisz innych uczestników ruchu drogowego oraz samego siebie.