Który alkohol ma najmniej kalorii? – alkohol a dieta!

You are currently viewing Który alkohol ma najmniej kalorii? – alkohol a dieta!

Alkohole to wysokoprocentowe trunki, które spożyte w odpowiednich ilościach umilają i rozweselają życie. Jednak niektóre z nich są mocno kaloryczne. Który alkohol ma najmniej kalorii? Zdecydowanym zwycięzcą jest wino wytrawne. Kalorie w nim zawarte są niewielkie, dlatego lampka takiego wina korzystnie wpływa na zdrowie.

Spis treści

Kalorie a sam czysty alkohol

Czy warto wiedzieć ile kalorii znajduje się w danym alkoholu, albo który alkohol ma najmniej kalorii? Jeden gram czystego alkoholu zawiera w sobie od 7 do 10 kalorii. Jednak alkohole różnią się procentową zawartością czystego alkoholu, dlatego pijąc różne trunki dostarczasz organizmowi inne kalorie. Alkohol może niekorzystnie wpływać na odkładanie się tkanki tłuszczowej, dlatego warto z umiarem i wiedzą korzystać z tych specjałów. Czy będąc na diecie ma znaczenie to, jaki pijesz alkohol? Kalorie w diecie pomagają utrzymać odpowiednią wagę, dlatego warto pić ten najmniej kaloryczny alkohol lub w bardzo małych ilościach ten o większej liczbie kalorii.

Ile kalorii ma czysta wódka

Wódka to jeden z najczęściej kupowanych alkoholi. Czy wiesz ile wódka ma kalorii? W 100 g wódki znajduje się 231 kalorii. A ile kalorii ma kieliszek wódki? Kieliszek o pojemności 40 ml będzie w takim razie zawierał 92 kalorie. Wynika z tego, że kilka kieliszków wódki dostarczy nam sporo pustych kalorii. Jaki wobec tego wpływ na zdrowie ma wódka? Kalorie zawarte w wódce mogą znacząco wpłynąć na wzrost wagi. Należy pamiętać, że sama nie jest tak kaloryczna, jak w połączeniu słodkie napoje plus wódka. Ile kalorii może mieć taki drink? Z pewnością będzie miał o wiele więcej kalorii niż sam alkohol, bo słodzony napój sam w sobie jest mocno kaloryczny.

Wino a jego kcal

Wino to trunek, który występuje w różnych wariantach. Ile kalorii ma poszczególne wino? Kcal wina zależy od jego stopnia słodkości. Wśród win można wyróżnić zaczynając od tych najmniej kalorycznych

Rodzaje win a kcal

  • wino wytrawne – kcal 68,
  • wino półwytrawne – kcal 75,
  • wino półsłodkie – kcal 96,
  • wino słodkie – kcal 106.

Lampka wina ma dużo mniej kalorii w porównaniu z innymi alkoholami wysokoprocentowymi. Pijąc od czasu do czasu taką lampkę nie zaszkodzisz swojej wadze, ale dobrze się zrelaksujesz i odprężysz.

Ile kcal ma samo whisky

Ile kalorii ma whisky? Kieliszek whisky o pojemności 100 ml ma w sobie 250 kcal. Jest to spora ilość kalorii, dlatego spożywanie whisky dla osób, które są na diecie nie jest wskazane. Jeżeli na co dzień musisz liczyć kalorie, warto wziąć pod uwagę i sprawdzić ile kcal ma whiskyile kcal ma wódka lub ile kalorii ma jedno piwo. Dlaczego? Ponieważ pomoże to wybrać odpowiedni alkohol tak, aby zawartość kalorii nie okazała się zbyt duża. Jeżeli próbujesz zachować zdrową i szczupłą sylwetkę wskazane jest sprawdzać kaloryczność danego alkoholu. Pamiętać trzeba, że alkohol jest mocno kaloryczny, a w połączeniu z napojami gazowanymi staje się wielką bombą kaloryczną. Tak spożytych kalorii trudno będzie się pozbyć, zwłaszcza wtedy, gdy częściej sięgasz po takie napoje.

Alkohol jego kalorie a dchudzanie